teisipäev, 17. august 2010

augustitorm Vapramäel

08.08.2010 kiire ja tõhus augustitorm liikus üle meie suvituskoha ja jättis endast järele päris korraliku kaose. Kohale, kus me oma abikaasaga omautosid pargime, langes 4-5 suurt mändi. Õnneks olime päeval sealt lahkunud. Nii hästi ei läinud aga meie suvilanaabritel, kellele oli sõber külla sõitnud oma sõiduautoga. Külast tagsi tuli tol õnnetul sõita bussiga ja autost oli järel vaid pannkook, mis läks mahakandmisele. Üks naaber jäi langevate puude taha lõksu ja kulus hulk aega ja energiat, enne kui ta auto välja saeti.
Naabruses on ka Šmigunide perele kuuluv suvila, kus nad aastaid tagasi oma vaba aega veetsid. Sellele langes võimas kuusk ja lõhkus osaliselt katuse, mitu kuuske on murdunud ja kaldu maja poole, kuid toetuvad hetkel teiste puude najale. Kauaks!
Igatahes oli meie perel töökas nädalavahetus ja saime sauna ja kamina jaoks mitme aasta puud. Igal asjal on oma positiivne külg.
Pealegi ei pidanud mitu päeva lisatrenni tegema, üldkehaline koormus puudega rassimisel võttis palavuses kohati lausa pildi eest :)
Järg 21.-22.08.2010
Tööd olid jõudnud puuraiumise, vedamise ja ladustamise faasi. Eesti Taasiseseisvumispäev kinkis meile ühe lisapäeva töödeks, mille jooksul sai kõik pakud raiutud ja talgute korras kuuri tassitud ning riita laotud. Tulemus oli ilus ning kuur maast laeni puid täis:)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar