neljapäev, 8. märts 2012

"Ainus ellujäänu"

Marcus Lutrelli poolt jutustatud ja Patrick Robinsoni sulest ilmunud raamat, on tõlgitud eesti keelde Grenaderi poolt. 285 lk kõvakaaneline.
Tegemist kaasaegse sõjakirjandusega, väidetavalt tõestisündinud lugu Afganistanis 2005 aastal.
Marcus on USA eliitvägede SEAL liige. Ta jutustab väga haaravalt oma kogemuste põhjal SEAL valikusõelast, kirjeldab detailse täpsusega katsetel toimunud ebainimlikust proovilepanekust maal ja vees. 180 alustanud kursandist lõpetas kursuse veidi üle kolmekümne mehe.
Edasi räägib ta veidi pealiskaudsemalt eriala kursustest, mis hõlmasid snaiprikoolitust koos eksamiga, väikeallveelaevade juhtimist ning sideõpe.
Raamatu põhilised sündmused algavad aga alles Afganistani sündmustega, kus neljaliikmeline SEAL üksus saadetakse Hindukuši mägedesse operatsiooni Redwing teostama.
Ülesandeks on elimineerida üks kurjamist bandiit, keda kaitsevad paari kompanii jagu mehi. Midagi läheb aga viltu, mis viib operatsiooni katastroofini.
Mis täpselt juhtub, see on kirja pandud ülimalt põnevalt ja detailselt ning pakub põnevust mitmeks õhtuks. Ei taha teile liiga palju ette ütelda.
Lõpuks satub Marcus külalisena Afgaanide juurde külla, kuid kassi-hiire mäng elu surma peale jätkub sealgi.
Soovitan soojalt kõigile, kellele meeldib sõjakirjandus, eriti kaasaegne.
Ainukese miinusena julgen omalt poolt välja tuua kohati liigse patriootilisuse. Teatud koguses oleks see vajalik, kuid siin pingutatakse sellega kohati üle. Kui sellest üle saada, on elamus garanteeritud.
Head lugemist:)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar