teisipäev, 13. august 2013

Rulluisutamine alias "Inline skating" - minu rõõm :)

Nüüd siis juba teine hooaeg on minu lemmikspordialaks suvel rulluisutamine. Talvel sai igal teisel nädalavahetusel TTÜ ja Kuusalu spordisaalides ringitatud ja kurvitehnikat õpitud.

Enne esimest EMT Rullituuri maratoni oli aga pikk paus. Oli võimalus osaleda Kevadtormil oma miinipilduja rühmaga. Õppus oli igati tore ja hariv, kuid rullihooeg algas tänu sellele 2 nädalase "auguga" treeningutes. Reedel hilisõhtul jõudsin õppustelt koju ja pühapäeva varahommikul kimasin vihmasesse Raplasse koos oma sportliku perega, võistlusest osa saama.
Tulemus oli veelgi hullem, kui olin arvanud.
Kuigi sain stardist minema esimese 10 seas, oli 1 km pärast selge, et sellist tempot ma hoida ei jaksa ja vajusin kiiresti läbi mitme grupi, hing paelaga kaelas.
Niigi nadi tehnika lagunes tänu libedale ja märjale asfaldile olematuks.
Esimene Rapla etapp oli katastroof - koht 59.
Edasi oli õnneks aega vaikselt jõudu taastada ning Tartu Rattaralli ja paari ühistreenigu abiga sain uuesti "ree peale" ning Maardus sain juba oma sõitu sõita. Tasuks 32 koht üldjärjestuses.
Jõhvi etapp oli minu jaoks teatud mõttes läbimurre. Suutsin esmakordselt kaasa minna ja vastu pidada peaaegu lõpuni teise grupiga ning edestasin Jarekit, mida siiani olin pidanud liiga suureks eesmärgiks. 25 koht üldjärjestuses oli samuti parim, siiani.
Pärnu etapp oli taas üllatus - esiteks, et nii vahva rada on tekkinud Auto24 näol ja et suutsin veel 20 kilomeetril Alfredo Morenost eespool sõita ja suures peagrupis püsida. Kahjuks suutsin geeli neelamise ajal tähelepanu hajutada ja kui märkasin esimeste spurti, oli juba hilja. Sellegipoolest oli sõit põnev ning esmakordselt tuli kaotust esimestele vaid 4%. Kohaks märgiti 35.
Kunda etapp oli ühtlasi ka Eesti MV, mis pani mehi rohkem pingutama. Nii minagi. Punnisin koos esimestega pool distantsi, kuid siis pidin alla andma ja gruppi järgi ootama. Sellega kadus Eesti MV III koht, mille võttis sekundiga minu ees tagant tulnud Margo. Poodium oli väga lähedal, ka see tunne oli meeldiv. Üldjärjestuses seekord 32. Seekordne võistlus tõi mulle ka keskmise kiiruse rekordi - seekord 35.38 km/h

Vahearvestuses olen koondtabelis 25. Ise loodan veel tõusta, ruumi nagu oleks :)
Pole midagi, jäänud on veel kaks EMT etappi ja samuti Tartu RUM. Vaatame, mis tuuled seal puhuvad :)

siin ka näide edasiminekust kahe hooaja jooksul. Kaotuse % esimesele erinevatel rulluisu maratonidel 2012 hooajal üleval ja käesoleval hooajal allpool.

Lisaks EMT maratonide sarjale on veel muid väiksemaid "motivatsioonivõistlusi", kus ka minul võimalus poodiumile tõusta.
Suurepärane võistlus on välja kujunenud Tartu lahtistest meistrivõistlustest Tamme staadionil.

Seal õnnestus samale poodiumile tõusta ka mõlemal tütrel. See on vahva.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar