Pärast ”Selektsiooni faasi” lõppu suunati meid otsejoonelt veoauto kasti ning kui kast võistlejatest täis sai (alati 16 meest –kummaski poordis 8), hakkasid veoautod vurama reorganisatsioonipaika, mis oli St-Maurice linnakese lähistel mägedes. Sinna sõitsime ligi tunni. Tegemist oli taas sõjaväele kuuluva territooriumiga, kus paiknes pisike baraki tüüpi hoone, kus igale võistkonnale eraldati umbes 6 ruutmeetrit külma betoonpõrandapinda. Puhata seal pinnal oli ebameeldiv, kuid ega selleks eriti aega ei jäänudki. Võtsime esimest korda oma jalad lahti ja väänasime märgi sokke ning sisetaldu.
Meenus meie esimene öö peale kohalejõudmist võistluspaika ja sisse registreerumist Sioni linnas. Õhtuks sõidutati meid Savièsi linnakese ooperiteatri ette ja paluti lahkesti sisse astuda! Nimelt oli ooperiteatri peaukse all teine uks, mis viis maa-alusesse pommivarjendisse! Sinna oli ehitatud väga viisakas kasarm, kuid ööbida tuli akendeta umbes 20 ruutmeetrises ruumis, kus kolmekordsetele naridele mahtus ühtekokku 26 meest. Pilt oli veidi õõvastav, siiski talutav, kui ainult keegi ei norskaksJ
Nüüd kraamisime rakmetest välja priimuse ning Travellunch kuivtoidu, olime olnud katkematus liikumises ühtejärge 16 tundi stardist alates. Tegelikult olime viimati söönud 24 tunni eest õhtul enne avatseremooniat, vahepeal ainult energiabatoone käigupealt põske pistnud. Ise olin vahepeal ka ühe võileiva jaoks hetke leidnud. Mitte ühtegi nn söögipeatust polnud me teinud, see tundus meile ajaraiskamisena. Olime enne starti täpselt planeerinud oma söögikorrad ja leidsime, et sooja toidu valmistamiseks jääb ainult see peatus siin, ka edasisel trassil me sooja toidu valmistamise aega ette ei näinud. Seega tuli Travellunchist ”välja imeda” viimnegi kalor, sest edasi kestis võistlus veel umbes 19 tundi, mille jooksul saime arvestada ainult võileibade, batoonide ja energiageelidega. Olgu veel lisatud, et Swiss Raid Commandol peab olema kogu trassil vajalik varustus, sh toit, kaasas stardist alates. Vahepeal mitte midagi tugimehelt võtta või ära anda polnud võimalik. See tähendas ka seda, et iga ära söödud asi rakmetest, muutis selle kaalu teatud grammide võrra kergemaks. Olles keha kinnitanud, tuli meil minna oma relvi ”sisse registreerima”. See tähendas seda, et kõik 640 võistlejat oli suunatud jalgpalliväljaku suurusele maa-alale, kus kümmekond Šveitsi sõjaväelast jagas välja laserrakmed, kinnitas laseranduri relvale, laadis selle ja abistasid selle sisselaskmisel. Lasersüsteemid anti kõigile võistlejatele, sest järgmises – Taktikalises faasis liitus ka reaalne vastutegevus. Ka neil olid seljas laservestid ja relvadel laserandurid, nagu meilgi. Põhimõte käis nii, et kui tabelvarustuse automaatrelv lasi paukmoona välja, siis samas suunas läks välja ka laserkiir. Kui see sattus anduri alasse vastase kehal või peas, siis vastase andurid hakkasid piiksuma ja relv lakkas töötamast. Pärast sellist vahejuhtumit tuli vastutegevuse masinalt maha kohtunik, võttis allkirja ”haavatud” võistlejalt ja lülitas tema relva ja süsteemi uuesti tööle.
Relvadele andurite paigaldamine oli korraldatud korrektselt ja täpselt, kuid võistlejate hulk ja ühes järjekorras asjaajamine tähendas seda, et meie võistkond seisis püsti järjekorras täpselt 1,5 tundi enne, kui relvad korda said. See tähendab, et enamuse reorganiseerumise ajast seisime püsti. Olime järjekorda läinud paljajalu, et saapad saaksid veidi taheneda, kuid väljas oli siiski septembri lõpp ja pimenedes oli suhteliselt jahe muru peal seista. Vähemalt polnud meil muret, kuidas külmal betoonpõrandal pikutadaJ Kui kell hakkas üheksale lähenema, jättis meie võistkonna kapten Tiit oma relva meie hoolde ja tõttas uuele briifingule, et saada infot viimase – Taktikalise faasi jaoks. Briifingul anti üldine ülevaade, milliste ülesannetega on tegu, mis kell ja kustkohalt on start ning kuhu pärast ülesannet eksfiltreeruda ja koguneda. Briifingu läbiviija julgustas võistkonna kapteneid omal moel – „Teil on võimalus oma taktikaline ülesanne läbi viia hästi või halvasti, kui igal juhul tehke seda!“ Briifingul selgus ka tõehetk, kui hästi sinu võistkonnal siiani läinud oli. Nimelt ei saadud teada täpset järjekorda, kuid võistkonnad olid seni kogutud punktisummade alusel kümne kaupa blokkidesse jaotatud ja ülesannet valima saadeti samade blokkide kaupa järjekorras. Taktikalise faasi alasid oli 13 ning kõik need oli kenasti kirjeldatud pabertahvlitel. Juures oli kaart, kus piirkonnas ülesanne toimus, kui pikk oli distants infiltreerumise ja eksfiltreerumise faasis jms.

Teised taktikalised ülesanded olid seotud näiteks sabotaažiülesannetega, kus tuli vaenlase valvepatrull hävitada ja vaenlase raadiomast õhkida. Ja seda muide päriselt! Tuli niisiis TNT tüüpi lõhkeaine metoodiliselt mastile paigaldada, koos süütenööriga ning ülesanne loeti õnnestunuks, kui masti pärast plahvatust selles paigas enam polnud. Veel kuulsime pantvangi vabastamisest autokolonnist, kus võistkonnal tuli 2 Panzerfaust tankitõrjevahendiga täiskiirusel liikuvad soomukid peatada ning pantvang lahingu abil päästa ja seejärel koos põgeneda jms. Üks Panzerfaust kaalub koos sihikuga ligikaudu 15 kg, mis oli lisakaal oma varustusele.
Meid suunati kopteri ootealale kella 22.30 paiku öösel. Ühte kopterisse mahtus 4 võistkonda.

Kuid kui palju teil vett vôi muud joogiks kôlbulikku oli kaasas? Seda ju ka andnud täiendada, nagu ma aru saan.
VastaKustutaMinul oli 1,5l, Üldiselt mägedes liikude probleeme pole, ikka jääb mõni kenasti vulisev ojake teele ette.
VastaKustutaTiit
sama siin. Oli kaks 0,75l pudelit kaasa. Täitma kippusin enne, kui teine pudel poole peale kuivas.
VastaKustuta